Мода чи тренд? В чому різниця?

Ми багато говоримо про моду, тренди та стиль, а чи всі розуміють ці поняття і чим вони відрізняються один від одного? Давайте спробуємо розібратися.

 

 

 

Ми багато говоримо про моду, тренди та стиль, а чи всі розуміють ці поняття і чим вони відрізняються один від одного? Давайте спробуємо розібратися.

Більшість хочуть носити трендові речі, виглядати трендово, а що воно таке?

Тренди існують в усіх галузях: політиці, ІТ технологіях, маркетингу і звичайно в  модній індустрії. Саме в ній тренд означає «писк моди». Можна сказати, що це найвища точка популярності.

З латини «тренд» означаєспрямованість, прагнення, і позначає можливий (ймовірний) вектор розвитку подій. А якщо сказати простими словами, то це те, що актуально саме зараз, сьогодні і є дуже швидкоплинним явищем. От припустимо, кілька дизайнерів одночасно  використали в своїх колекціях бахрому. Цю тенденцію підхопили магазини з мас-маркету і тренд «пішов» серед людей. Спочатку його внесли в свій образ fashion блогеги і стилісти, після - найвідважніші серед модників, а вже, коли тренд йде на спад, його можна побачити практично в усіх.

 

Але чим тренд відрізняється від моди?

Я сама довго роздумувала над цим. Читала багато статей і виявила, що точної і однозначної відповіді не дає ніхто. Мода неосяжна та глобальна, а тренд - це складова моди. Вони не можуть існувати один без одного, вони підсилюють один одного. Іншими словами: тренд це наче яскрава пляма в моді – спалах світла. От наче багато бачимо на подіумі модних речей, всі вони повторюються від показу до показу, а є деякі речі які наче вибухають в свідомості людей, зачаровують модників. Інколи це можуть бути абсолютно, на перший погляд,  безглузді речі – сережка тільки на одному вусі, тонка хустинка замість браслету, поясна сумка Gucci (тренд цієї весни). А от коли в публіки з’являється бажання носити поясну сумку будь-якого бренду, тоді тренд перетворюється в модну річ.

А що ти думаєш про моду і тренди? Чи розділяєш їх?

Юлія Остапчук, стиліст, засновниця ZNANA.UA