Як змінити життя за допомогою одягу?

Ми - це не тільки те, що ми їмо, а ще й те, що одягаємо. А чи задумувалась ти, як одяг впливає на твоє життя чи настрій?

Згадай, як ти почуваєшся, взуваючи підбори і кросівки? Невже відчуття однакові? Не замислювалась над цим ніколи? Давай про це поговоримо.

Професор Карен Пайн із Хертфордширського университету провела дослідження, яке описала в книзі «Розум який ви носите: психологія моди». Як виявилося, коли ми пригнічені або просто в поганому настрої, то схильні одягати джинси. А от коли ми в стані стресу, то взагалі використовуємо всього 20% свого гардеробу. Тому, як показують дослідження саме одягом можна підняти свою самооцінку, додати сміливості та впевненості.

В декого навіть є одяг який ти вдягаєш «на удачу». Наприклад, йдеш на важливу співбесіду треба вдягнути конкретний костюм, і тоді точно все пройде вдало. Насправді, це ж не костюм такий щасливий, це ти в ньому стаєш відважнішою. А скільки одягу в твоїй шафі, який асоціюється з невдалим побаченням чи просто сумним днем? І ти не хочеш його вдягати, бо точно знаєш, що день не складеться. А вдягаючи, щомиті чекаєш на неприємність – і вона точно буде. Адже ти ще зранку сформувала свій настрій та настрой.

Тому, правило перше: позбутися всього одягу, який «несе» негативні емоції. Не варто шкодувати викинути його. Найкращий метод - це зробити повну ревізію свого гардеробу. Для цього дістань весь свій одяг та розділи його на дві частини: одяг сучасний, який ти любиш і який тобі подобається, та одяг, який тобі не подобається або від якого ти стомилася.

Першу частину ще раз передивись, якщо деякі речі потребують ремонту (пришити ґудзик, забрати пляму…) зроби це негайно. І тільки після цього розклади все акуратно назад до шафи. З частиною, яка викликає негативні емоції ти, напевне, уже зрозуміла, що зробити - викинути, віддати або навіть спалити. І не затягуй з цим! Насичуй свою шафу, а відповідно і своє життя позитивом. Відчувай радість одягаючись зранку!

Про кольоротерапію відомо ще з давніх-давен. Можна знайти безліч статей про те, як впливають кольори на нашу свідомість. Одні - збуджують та надихають, заряджають енергією, інші - пригнічують. Сьогодні більшість людей одягаються монотонно і безбарвно. Чому? Бояться кольорів чи бояться емоцій? Тому правило друге: додай життя в своє життя.

Так-так, адже емоції це і є життя, а колір - це емоції. Не бійся бути яскравою. Перестань ховатися за чорним, сірим чи коричневим, адже ці кольори не несуть жодного позитиву. Ніхто не говорить, що потрібно виглядати, як світлофор! Просто додай до свого гардеробу кілька речей жовтого, блакитного чи помаранчевого кольору. Тим більше, що вже наступила весна.

Для тих, кому це складно правило третє: роби зміни поступово. Почни з невеликого вкраплення кольору в свій образ. Для початку це може бути яскравий лак на нігтях чи яскравіша помада (рожева чи навіть червона). Коли звикнеш, додай ще трішки кольору. Наприклад, можна вдягути звичний чорний чи сірий одяг але поєднувати його з жовтими туфлями чи сумкою. А вже згодом можна додати колір безпосередньо в одяг: рожева блуза, малинова сукня чи кардиган голубого кольору…

Тому, одягаючись зранку, створюй свій настрій сама!

І пам’ятай, що життя надто коротке, аби боятися його та ховатися за ширмою нецікавого та безбарвного одягу.

Юлія Остапчук, стиліст, засновниця шоуруму ZNANA.UA